podium debel
 
W dniu 21 maja 2016 r. odbył się turniej RACKETLON FAIRPLAYCE CUP 2016, który został zorganizowany przez poznański Park Rekreacyjno-Sportowy FAIRPLAYCE, pod patronatem Polskiej Federacji Racketlona.
 
Turniej rozegrano w 3 kategoriach singlowych: Open, Amatorzy, Seniorzy 45+ oraz w Deblu. W kategorii Open wystąpili zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona i rozegrali drabinkę 16-osobową z grą o każde miejsce. W kategorii Amatorzy na początku rozegrano grupę eliminacyjną, a następnie drabinkę z grą o każde miejsce. Wśród Panów 45+ oraz w Deblu Open najpierw odbyły się mecze w grupach (systemem "każdy z każdym"), a w dalszej kolejności najlepsi z grup rozegrali mecze walcząc o najwyższe miejsca na podium.
 
Organizator zapewnił wszystkim zawodnikom dużą ilość meczów do rozegrania oraz doskonałe warunki do gry.
Dzięki doświadczeniu organizacyjnemu Mateusza Mikołajczaka, który cały czas czuwał nad przebiegiem turnieju, zawody zostały rozegrane bardzo sprawnie i bez zakłóceń.
 
W kat. Open w finale, podobnie jak w grudniowym turnieju w klubie FAIRPLAYCE spotkali się Michał Szymczak z Wałbrzycha i Rafał Rykowski z Wrocławia. Po rozegranym tenisie stołowym i badmintonie Michał prowadził bardzo wysoką różnicą punktową 42:24 i był o krok od wywalczenia swojego pierwszego singlowego zwycięstwa w turnieju z cyklu RACKETLON SUPER POLISH TOUR. Jednak w squashu i tenisie ziemnym Rafał na tyle mocno się skoncentrował, że odrobił straty i ostatecznie wygrał mecz wynikiem 66:55 (w tenisie stołowym 18:21, badmintonie 6:21, squashu 21:5 i tenisie ziemnym 21:8). Trzecie miejsce zajął Wojciech Wajda z miejscowości Rydułtowy, wygrywając z Grzegorzem Przybyszem z Polkowic, który co należy podkreślić, rozegrał świetny turniej. Po wygranym meczu pierwszej rundy z Pawłem Bakunem z Puszczykowa, Grzegorz w ćwierćfinale wygrał z Rafałem Hawlem z Poznania 53:37 (w tenisie stołowym 21:5, badmintonie 3:21, squashu 21:5 i tenisie ziemnym 8:6) i wywalczył tym samym swój pierwszy półfinał w turnieju racketlona.
 
W kat. Amatorzy znaleźli się zawodnicy z niższym rankingiem PFR oraz osoby pierwszy raz biorące udział w turnieju racketlona. Zwyciężył Maciej Grams z Gorzowa Wielkopolskiego, który po raz pierwszy stanął na podium w turnieju singlowy, wygrywając w finale z Jarosławem Ładziakiem z Poznania 71:51 (w tenisie stołowym 23:21, badmintonie 17:21, squashu 21:7, tenisie ziemnym 10:2).
Mecz o trzecie miejsce rozegrali Maciej Kowalik z Poznania i debiutujący w racketlonie Michał Strzępka z miejscowości Ryczywół. Po trzech setach Maciej prowadził 46:32 i do zwycięstwa potrzebował zdobyć w tenisie ziemnym jedynie 8 punktów. Jednak Michał wykazał się perfekcyjnym skupieniem i zwyciężył wynikiem 53:51, tracąc w tenisie tylko 5 punktów (w tenisie stołowym 21:4, badmintonie 1:21, squashu 10:21, tenisie ziemnym 21:5).
 
Bardzo dobry turniej w tej kategorii rozegrał, reprezentujący klub FAIRPLAYCE, najmłodszy zawodnik całych zawodów - 12-letni  Adam Marcinkowski z miejscowości Komorniki, który po wyjściu z grupy eliminacyjnej, w drabince głównej zajął miejsce 12.
 
Cieszymy się również z udziału jedynej Pani w turnieju - Zuzanny Fras z Poznania, która wystąpiła w kategorii Amatorzy i dzielnie walczyła w eliminacjach do turnieju głównego. Miejmy nadzieję, że do następnego turnieju zgłosi się większa ilość Pań i zostanie rozegrana kategoria Kobiet, tak jak to miało miejsce w zeszłorocznym, majowym turnieju RACKETLON FAIRPLAYCE CUP 2015.
 
W kat. 45+ wspaniały wynik po kilku latach nieobecności w turniejach racketlona, uzyskał 4-krotny Indywidualny Mistrz Polski kategorii 45+ (z roku 2006, 2007, 2008 i 2010) Grzegorz Sylwestrzak z Bogatyni. Po wyjściu z grupy w półfinale pokonał Mirosława Kalickiego z Warszawy, a w finale aktualnego Indywidualnego Wicemistrza Polski w tej kategorii, Ryszarda Flisikowskiego z Poznania. Mecz zakończył się wynikiem 68:56 dla Grzegorza (w tenisie stołowym 21:10, badmintonie 19:21, squashu 21:15 i tenisie ziemnym 7:10). Miejsce trzecie zajął Mirosław Kalicki wygrywając z Adamem Wymysłowskim ze Szczawna-Zdroju.
 
W grze deblowej swój sukces z turnieju grudniowego w FAIRPLAYCE powtórzyli Wojciech Wajda i Michał Szymczak, którzy w półfinale pokonali aktualnych Deblowych Mistrzów Polski, Grzegorza i Bartłomieja Lorkiewicz z Wrocławia, a następnie w bardzo wyrównanym i  zaciętym finale Ryszarda Flisikowskiego i Rafała Rykowskiego wynikiem 58:56 (w tenisie stołowym 15:12, badmintonie 15:13, squashu 15:17 i tenisie ziemnym 13:14). Trzecie miejsce zajęli bracia Lorkiewicz.
 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego turnieju.
 
Polska Federacja Racketlona serdecznie dziękuje Ryszardowi Flisikowskiemu za zorganizowanie kolejnego turnieju racketlona w Parku Rekreacyjno-Sportowym FAIRPLAYCE. Dziękujemy Mateuszowi Mikołajczakowi za przygotowanie i znakomite przeprowadzenie turnieju oraz wszystkim osobom z Parku FAIRPLAYCE zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w turnieju, za wszystkie rozegrane mecze i za wspaniałą, przyjazną atmosferę, jaka wyróżnia turnieje racketlona.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, które znajdują się tutaj: www.ravsport.pl/racketlon
 
Fotorelacja z turnieju znajduje się tutaj: www.facebook.com/ravsport.racketlon