XIII Indywidualne oraz VIII Deblowe Mistrzostwa Polski 2017 odbędą się w dniach 27-29 października 2017 r. w Centrum Sportu i Rekreacji SPORTWERK, znajdującym się przy ul. Kozanowskiej 69 , we Wrocławiu.
 
Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w Mistrzostwach :-)
 
Poniżej znajdują się podstawowe informacje dotyczące Mistrzostw.
 
TERMIN:
27-29 PAŹDZIERNIKA 2017 R. (PIĄTEK-NIEDZIELA)
 
MIEJSCE:
 
WSTĘPNY HARMONOGRAM:
- 22 września 2017 (PIĄTEK) - otwarcie list startowych
- 22 października 2017 (NIEDZIELA) - zamknięcie list startowych 
- 24 października 2017 (WTOREK) - losowanie oraz opublikowanie wyników losowania na stronie www.ravsport.pl
- 25 października 2017 (ŚRODA) - opublikowanie szczegółowego harmonogramu gier na stronie www.ravsport.pl
- 27 października 2017 (PIĄTEK) - godz. 12.00 - początek gier podwójnych (tylko gry podwójne). W przypadku dużej liczby zgłoszonych par, gry będą kontynuowane w sobotę.
- 28 października 2017 (SOBOTA) - godz. 9.00 - początek gier pojedynczych.
- 29 października 2017 (NIEDZIELA) - godz. 9.00 - ciąg dalszy gier, zakończenie Mistrzostw Polski 2017.
 
KATEGORIE:
GRY POJEDYNCZE:
- KAT. KOBIETY
- KAT. OPEN
- KAT. AMATORZY
- KAT. 45+ (urodzeni w roku 1972 i starsi)
- KAT. 50+ (urodzeni w roku 1967 i starsi)
- KAT. U21 (urodzeni w roku 1996 i młodsi)
 
GRY PODWÓJNE:
- DEBEL MĘŻCZYZN OPEN
- DEBEL MĘŻCZYZN AMATORZY
- MIKST
 
ZGŁOSZENIA:
Prosimy przesyłać do NIEDZIELI 22 października 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści proszę podać:
- imię i nazwisko,
- miasto,
- rodzaj kategorii,
- nr tel.
 
LISTY STARTOWE:
znajdują się na stronie: www.ravsport.pl
 
ZASADY MISTRZOSTW POLSKI 2017:
W kategorii KOBIETY udział mogą wziąć zawodniczki sklasyfikowane w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz Panie biorące pierwszy raz udział w turnieju racketlona.
W kategorii OPEN udział mogą wziąć zawodnicy, którzy w rankingu Polskiej Federacji Racketlona zajmują miejsca od 1 do 48 oraz zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w tej kategorii, jeśli pozwoli na to miejsce w drabince turniejowej.
W kategorii AMATORZY udział mogą wziąć zawodnicy, którzy w rankingu Polskiej Federacji Racketlona zajmują miejsca od 49 do ostatniego oraz osoby początkujące i niesklasyfikowane w rankingu PFR (w kategorii AMATORZY nie mogą wziąć udziału osoby posiadające ranking PFR od miejsca 1 do 48).
W kategorii 45+ udział mogą wziąć zawodnicy urodzeni w roku w roku 1972 i starsi, sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz osoby pierwszy raz startujące w tej kategorii.
W kategorii 50+ udział mogą wziąć zawodnicy urodzeni w roku w roku 1967 i starsi, sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz osoby pierwszy raz startujące w tej kategorii.
W kategorii U21 udział mogą wziąć zawodnicy urodzeni w roku w roku 1996 i młodsi, sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz osoby pierwszy raz startujące w tej kategorii.
W kategorii DEBEL OPEN udział mogą wziąć zawodnicy sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w tej kategorii, jeśli pozwoli na to miejsce w drabince turniejowej.
W kategorii DEBEL AMATORZY udział mogą wziąć zawodnicy początkujący i niesklasyfikowani w rankingu PFR (w kategorii DEBEL AMATORZY nie mogą wziąć udziału osoby posiadające ranking PFR w kategorii DEBEL)
W kategorii MIKST udział mogą wziąć zawodnicy sklasyfikowani w rankingu Polskiej Federacji Racketlona oraz zawodnicy niesklasyfikowani w rankingu PFR.
Aby dana kategoria została rozegrana konieczne jest zgłoszenie się minimum 8 zawodników.
 
W Mistrzostwach Polski 2017 mogą wziąć udział zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie.
W Mistrzostwach będzie obowiązywał ranking Polskiej Federacji Racketlona z października 2017 r., który znajduje się TUTAJ
Można wystartować maksymalnie w dwóch kategoriach singlowych (np. w kategorii Open i 45+ lub 45+ i 50+ itd.). Nie można jednocześnie zgłosić się do kategorii Open i Amator.
O przynależności do kategorii 45+, 50+ oraz do kategorii U21 decyduje rok urodzenia.
Ogólne zasady rozgrywania meczu racketlona znajdują się TUTAJ
Organizator nie zapewnia sprzętu do gry. Każdy zawodnik jest zobowiązany mieć swój sprzęt i ubiór sportowy w tym buty na podeszwie niebrudzącej. 
Obowiązuje punktualne stawianie się na mecz. Przed pierwszym meczem należy zarejestrować się w biurze zawodów (min. 15 minut przed meczem), a dopiero potem przystąpić do gry.
Godzina rozpoczęcia meczu podana w harmonogramie to godzina o jakiej obaj zawodnicy muszą się stawić na mecz w biurze zawodów, być gotowym do gry i odebrać protokół meczowy.
W przypadku gdy poprzednie mecze przeciągają się zawodnicy zobowiązani są nie odchodzić od stołu do tenisa stołowego, a bezpośrednio po jego zwolnieniu rozpocząć grę.
Brak obecności w biurze zawodów o podanej godzinie spowoduje po 5 minutach walkowera dla strony przeciwnej, jeśli kort o tej godzinie był wolny. Jeśli żaden z zawodników nie stawi się, następuje obustronny walkower.
Jeśli zawodnik odda mecz walkowerem z powodu spóźnienia, kontuzji, itp. jest to jednoznaczne z poddaniem wszystkich kolejnych meczów w danej kategorii (jeśli np. oddał mecz walkowerem w kategorii Open, a gra jeszcze w kategorii 45+ to w kategorii 45+ może grać dalej).
Każdy zawodnik startuje na własne ryzyko. Wskazane jest, aby wszystkie osoby biorące udział w Mistrzostwach Polski 2017 poddały się wcześniej badaniom lekarskim potwierdzającym ich dobry stan zdrowia.
Każdy uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie jego wizerunku przez organizatora dla potrzeb publikacji wyników, zdjęć i filmów z Mistrzostw Polski 2017.
 
SYSTEM ROZGRYWEK:
W zależności od liczby zgłoszonych zawodników w poszczególnych kategoriach, Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane najprawdopodobniej systemem Monrad - z grą o każde miejsce.
Każdy set będzie rozgrywany do 21 punktów (lub w przypadku dużej liczby zgłoszonych uczestników do 15 pkt).
Organizatorowi przysługuje prawo do zmiany systemu rozgrywek po zamknięciu list startowych.
 
WPISOWE:
Wpisowe wynosi :
w Indywidualnych Mistrzostwach Polski:
- 120 zł od zawodnika biorącego udział w 1 kategorii singlowej,
- 150 zł od zawodnika biorącego udział w 2 kategoriach singlowych.
 
w Deblowych Mistrzostwach Polski:
- 50 zł od zawodnika biorącego udział w 1 kategorii gier podwójnych,
- 80 zł od zawodnika biorącego udział w 2 kategoriach gier podwójnych.
 
WPISOWE PROSIMY WPŁACAĆ NA KONTO:
SPORTWERK POLSKA Sp. z o. o.
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
Numer rachunku: 25 8642 0015 2026 5000 8128 0001
 
W tytule prosimy podać: MP RACKETLON, IMIĘ I NAZWISKO
 
WAŻNE!
W losowaniu zostaną uwzględnione osoby, które wpłacą wpisowe do NIEDZIELI 22 października 2017 r.
W przypadku wycofania się uczestnika po losowaniu - wpłata wpisowa nie będzie zwrócona.
 
ZAWODNICY MAJĄ ZAPEWNIONE:
- stoły do tenisa stołowego
- korty do badmintona
- korty do squasha
- korty do tenisa ziemnego
- piłki, lotki
- koszulkę turniejową
 
Wydarzenie na facebook'u znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/events/119957051984658/
 
 
PATRONAT SPORTOWY:
 
PATRONAT MEDIALNY:
 
imp 2017