magda kaminskaW dniach 24-26 października w Centrum Sportowym Bażantowo w Katowicach zostały rozegrane V Deblowe oraz X Indywidualne Mistrzostwa Polski 2014, w których udział wzięło 81 zawodników.
Deblowymi Mistrzami Polski w kat. A Mężczyzn po raz pierwszy zostali Marek Wojnarski i Rafał Rykowski (Kietrz/Wrocław) pokonując w finale najbardziej utytułowaną polską parę deblową Krzysztofa Samonka i Norberta Stolickiego (Gdynia/Bolesławiec). Miejsce trzecie zajęli Michał Szymczak i Wojciech Wajda (Wałbrzych/Rydułtowy).
W kat. B w której odbyło się wiele emocjonujących meczów zwycięzcami zostali Adrian i Hubert Górscy z Wałbrzycha. Srebrny medal zdobyli Jarosław Boczar i Grzegorz Przybysz (Bolesławiec/Polkowice), a brązowy Krzysztof Olejarczyk i Michał Gajc z Warszawy.

Mistrzami Polski w grze mieszanej również po raz pierwszy zostali Agata Doroszkiewicz i Krzysztof Samonek z Gdyni zwyciężając w finale z Magdaleną Kamińską i Rafałem Rykowskim (Bogatynia/Wrocław). Miejsce trzecie zajęli Klaudyna Zarówna i Michał Szymczak (Głubczyce/Wałbrzych).

Wśród Pań w półfinałach o swój drugi tytuł Mistrzyni Polski walczyły aż 3 zawodniczki: Magdalena Kamińska z Bogatyni, Agata Doroszkiewicz z Gdyni oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni MP Klaudia Borek z miejscowości Nawojowa. Najlepsza okazała się Magdalena Kamińska powtarzając swój sukces z 2008 roku. Srebry medal zdobyła Klaudia Borek, a brązowy Agata Doroszkiewicz.

W kat. A Mężczyzn najwięcej emocji było od meczów ćwierćfinałowych. Wspaniały mecz, trzymający w napięciu do ostatniej piłki rozegrali Marek Wojnarski i Michał Szymczak. Niesamowita walka o każdy punkt odbyła się również między Grzegorzem Lorkiewiczem a Wojciechem Wajdą.
Indywidualnym Mistrzem Polski po raz czwarty został Krzysztof Samonek pokonując w finale Rafała Rykowskiego. Krzysiek jest obecnie najbardziej utytułowanym i wszechstronnym polskim racketlonistą, ponieważ zwycięstwa odnosił aż w trzech kategoriach. W grach singlowych jest złotym medalistą z roku 2010, 2011 i 2013, w grze deblowej z roku 2007, 2008 i 2013 (w parze z Norbertem Stolickim), a także jest tegorocznym Mistrzem Polski w mikście (w parze z Agatą Doroszkiewicz). Gratulujemy wielkiego osiągnięcia :-) Miejsce trzecie zajął Marek Wojnarski, który wracając po kilkuletniej przerwie do racketlona rozegrał wspaniały turniej.
Na uwagę zasługuje również występujący po raz pierwszy w kat. A Michał Szymczak jeden z najmłodszych zawodników tegorocznych Mistrzostw, który prezentuje niesamowicie wysoki poziom badmintona i w szybkim tempie rozwija pozostałe dyscypliny :-)

W kat. B Mistrzem Polski został Daniel Lipowski z Grudziądza, miejsce drugie zajął Grzegorz Przybysz z Polkowic, a trzecie Andrzej Sedlaczek z miejscowości Wysoka. W kat. C wystąpiło 27 zawodników, którzy po raz pierwszy wzięli udział w Mistrzostwach Polski. Swój pierwszy złoty medal w racketlonie zdobył Tomasz Malmiga z Dąbrowy Górniczej pokonując w finale Huberta Górskiego z Wałbrzycha, brązowym medalistą został Piotr Pietryga z Wrocławia.

W tym roku po raz pierwszy została rozegrana kategoria U21 w której zwycięzcą został Michał Szymczak i który tym samym w tych Mistrzostwach zdobył swój 3 medal :-) Drugie miejsce zajął Hubert Górski, który był najmłodszym zawodnikiem całego turnieju i który podobnie jak Michał również wywalczył 3 medale. Brązowy medal w kat. U21 zdobył Jan Wolańczyk z Wrocławia.

W kat. 45+ w finale tak samo jak w ubiegłym roku znów spotkali się Piotr Seweryn z Wrocławia i Wojciech Drwięga z Łazisk Górnych. Tym razem swój pierwszy tytuł Mistrza Polski wywalczył Wojciech Drwięga. Miejsce trzecie zajął Piotr Kowalski z Bolesławca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom! :-)

Dla wszystkich uczestników Mistrzostw organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci losowania nagród. Szczęśliwym posiadaczem vouchera na pobyt w hotelu Arłamów został Michał Szymczak, a w hotelu Bażantowo Dariusz Filipowski z Poznania :-) Przy okazji Michałowi i Darkowi życzymy przyjemnego wypoczynku :-)
Wśród wszystkich uczestników rozlosowano również szeroki pakiet upominków ufundowanych przez firmę PRINCE :-)

Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Katowice za wsparcie i objęcie patronatem honorowym Mistrzostw Polski 2014.
Centrum Sportowemu Bażantowo oraz klubowi TKKF Czarni Katowice za zorganizowanie Mistrzostw.
Dyrektorowi Turnieju Grzegorzowi Wałochowi za sprawne przeprowadzenie zawodów, pomimo dużej ilości - ponad 200 rozegranych meczów.
Wszystkim osobom z obsługi technicznej, które na miejscu pomagały uczestnikom. Personelowi medycznemu za czuwanie nad zdrowiem zawodników.
Sponsorom Mistrzostw - Ośrodkowi Arłamów, hotelowi Bażantowo, firmom: Luxtime, Doxa, Visconti, Prince, sklepowi Go Sport oraz klubowi Old Timers Garage za wszystkie ufundowane nagrody.
Piotrowi Michałowskiemu za zaangażowanie w promocję Mistrzostw. Polskiej Federacji Squasha oraz Polskiemu Związkowi Tenisowemu za patronat sportowy.
Wszystkim patronom medialnym za informowanie o Mistrzostwach w szczególności: tvp.pl/katowice, comtv.pl, eska.pl, dziennikzachodni.pl, katowice.naszemiasto.pl
oraz portalom: ravsport.pl, squashmasters.pl, tenisklub.pl, polski-tenis.pl, badmintonnews.pl, tenisportal.com, pingpong.com.pl, badminton.pl, esquash.pl, ligasquasha.pl, badmintonzone.pl.

A przede wszystkim największe podziękowania należą się każdej zawodniczce i każdemu zawodnikowi za udział w Mistrzostwach, za zaangażowanie, za każdy rozegrany mecz i pozytywne emocje :-)
Za to, że stworzyliście wspaniałą, sportową atmosferę :-)