SNGW słoneczną sobotę 13 czerwca 2015 r. racketloniści z całej Polski wzięli udział w turnieju ATLAS RACKETLON CUP 2015, rozgrywanym pod patronatem Polskiej Federacji Racketlona, w najwyższej kategorii A.
Turniej odbył się w Zgierzu, w Centrum Sportowym STACJA NOWA GDYNIA, które jest miejscem szczególnym w historii polskiego racketlona.To tutaj w 2004 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Racketlonie, których organizacja kontynuowana była przez 6 lat, do roku 2009. Tutaj również przez kilka lat odbywały się Otwarte Mistrzostwa Łodzi.

Ośrodek położony jest w wyjątkowym miejscu, z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu lasu, nad stawem, dzięki czemu wszyscy mogli spędzić przyjemne chwile, czekając na kolejny mecz.

Turniej został rozegrany w 4 kategoriach Mężczyzn.

W kat. A miejsce pierwsze zajął Rafał Rykowski z Wrocławia wygrywając w finale z Krzysztofem Samonkiem z
Gdyni, trzeci był Michał Szymczak z Wałbrzycha.
Bardzo dobry wynik w tej kategorii odnotował również Rafał Hawel z Poznania, który ostatecznie był czwarty,
pokonując w pierwszej rundzie Tomasza Pieślę z Wałbrzycha, a następnie rozstawionego z nr 2 Wojciecha Wajdę z
miejscowości Rydułtowy.

W kat. C wystąpili zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z racketlonem. W wyrównanym finale (a szczególnie
zaciętym secie badmintona :-) pomiędzy Hubertem Pawłowskim, a Mateuszem Mikołajczakiem z Poznania, zwyciężył
Hubert. Miejsce trzecie zajął Grzegorz Krysiak reprezentujący miasto Łódź.

W kat. 45+ fantastyczny turniej rozegrał Ryszard Flisikowski z Poznania, który po wyjściu ze swojej grupy
pokonał w ćwierćfinale Jacka Czeremużyńskiego z miejscowości Konstancin-Jeziorna, następnie w półfinale
rozstawionego z nr 1, aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski kat. 45+ Wojciecha Drwięgę z Łazisk Górnych i
ostatecznie w finale rozstawionego z nr 2, aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski kat. B Daniela Lipowskiego z Rogóźna. Miejsce trzecie zajął Wojciech Drwięga.

W kat. Debel Open po raz kolejny zwyciężyli Krzysztof Samonek i Norbert Stolicki (Gdynia/Bolesławiec).
Miejsce drugie zajęli Grzegorz Przybysz i Rafał Rykowski (Polkowice/Wrocław), a trzecie Wojciech Wajda i
Michał Szymczak (Rydułtowy/Wałbrzych).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! :-)

Po turnieju zgodnie z tradycją STACJI NOWA GDYNIA odbył się grill podczas, którego wręczono oryginalne trofea
i nagrody dla najlepszych zawodników oraz rozlosowano atrakcyjne vouchery i nagrody rzeczowe wśród wszystkich
uczestników turnieju.

Polska Federacja Racketlona serdecznie dziękuje Centrum Sportowemu STACJA NOWA GDYNIA oraz Michałowi
Hertelowi za przygotowanie i organizację turnieju. Dziękujemy sędziom oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym
za przeprowadzenie turnieju. Dziękujemy sponsorom: firmie Atlas oraz Li-Ning za ufundowane nagrody.

A przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w turnieju i za super pozytywną
atmosferę, którą tworzycie na wszystkich turniejach racketlona :-)

Cieszymy się, że STACJA NOWA GDYNIA znów gościła racketlonistów :-) Mamy nadzieję, że po rozegranym turnieju
ATLAS RACKETLON CUP 2015 grono sympatyków racketlona będzie się systematycznie powiększać :-)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, które znajdują się tutaj: www.ravsport.pl/racketlon